Najlepsze metody wybielania zębów

Mocne i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie codziennie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono żółte. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe rezultaty?

Mycie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (pasty, nakładki, lakiery), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są w tym momencie najchętniej wybierane? Lekarze szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście odcieni

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika oznacza się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest też właściwe dobranie odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są więc niesamowite i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej tydzień. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.