Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Polacy powoli nabierają świadomości, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i alergeny: spaliny pojazdów, sadzę, pyłki kwiatów, kurz czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Współcześnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – plusy

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Model Airdog X5 efektywnie i szybko eliminuje też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz proste w obsłudze.