Jaki kask na motocykl

Więcej informacji o kaskami na motor.

Nie ma większego znaczenia, jaki posiadasz jednoślad ani to, czy pokonujesz na nim drogę do pracy, jeździsz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie wycieczki – kask to obligatoryjny składnik garderoby każdego motocyklisty, ponieważ gwarantuje mu bezpieczeństwo, chroniąc głowę w razie wypadku.

Właściwy kask na motor, czyli jaki? / Dobry kask na motocykl / Jaki polecamy kask na motor? / Jaki powinien być kask na motor?

Ciągle zastanawiasz się, czym kierować się w ciągu wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, dlatego zdecyduj się na kask dobrej marki, takiej jak HJC, jaki jak najodpowiedniej odpowiada twoim potrzebom.
Na rynku dostępne są różne warianty kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, dedykowane do jazdy w terenie. Czym osobne rodzaje kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najatrakcyjniejsze kaski na motocykl to kaski integralne, których skorupa skonstruowana jest z jednego kawałka materiału. Są one najbezpieczniejszym wariantem kasków. Kaski szczękowe pozwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, żeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają ochrony szczęki, są w takim razie mniej bezpieczne – właśnie dlatego rekomenduje się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Równolegle kaski otwarte są w najwyższym stopniu praktyczne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, jakie na dodatek mają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask marki HJC

HJC to znakomita marka, doceniana przez motocyklistów na całym globie. Kaski HJC są wysokiej jakości, poddawane obszernej liczbie testów – a jednocześnie mają dogodne ceny. W ofercie HJC są również kaski integralne, jak również szczękowe, otwarte i enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które to właśnie dzięki zastosowanym tworzywom są bardzo lekkie, a zarazem niezwykle wytrzymałe.
Wśród kasków HJC są również repliki, inaczej kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Kontakt z firmą:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]