Kufry motocyklowe dobierz odpowiednio do swoich potrzeb

Znajdź kufer motocyklowy.

Przemieszczanie się na motorze dają wiele swobody, jednakże jeśli wybieramy się na kilkudniowy wypoczynek bądź dalszą wycieczkę może się okazać, że ilość potrzebnych nam rzeczy nie pomieści się w zwykłym camelbagu czy plecaku. Nierzadko również przewożony ekwipunek jest dość ciężki i zamocowanie go na plecach może mieć wpływ na bezpieczeństwo kierowcy. W takich wypadkach należy rozważyć zakup kufrów motocyklowych.

Kufer boczny i centralny – jaki kupić?

Zasadniczym problemem, z którym boryka się posiadacz pojazdu poszukujący kufra na motor jest to, czy wybrać kufry boczne czy może lepiej zdecydować się na kufer centralny. Jeśli z motoru korzystamy przeważnie do przemieszczania się w terenie zabudowanym, a nasze dłuższe wyjazdy to zazwyczaj kilkugodzinne, niezbyt odległe wypady za miasto, wystarczy po prostu kupić i zamontować kufer centralny. Pojemność takich kufrów wynosi najczęściej od trzydziestu do pięćdziesięciu litrówi jest to wystarczająca przestrzeń, by pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria, dodatkową kurtkę, rękawiczki, a nieraz nawet kask. Zaletą kufrów centralnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, jako że mocowane są one za plecami motocyklisty. Odmiennie jest przy mocowaniu kufrów bocznych – są one montowane po jednym z każdej strony motocykla. W następstwie tego przy pakowaniu masywnych przedmiotów trzeba pamiętać, by balast ładunku podzielić w miarę równomiernie na oba kufry, by nie doprowadzić do ściągania pojazdu podczas jazdy na lewo albo prawo.

Cena kufrów motocyklowych

W sklepach znajdziemy wiele kufrów motocyklowych, różniących się od siebie zarówno objętością, ale także tworzywem, z którego są wykonane (między innymi wzmocnione tworzywa sztuczne czy mocne oraz lekkie aluminium). Bez wątpienia wybierając kufry motocyklowe należy kierować się przede wszystkim ich solidnością i tym, czy zapewniają ochronę umieszczonym w nich rzeczy. Niemniej jednak dla wielu kierowców istotnym faktorem, nierzadko w niemałym stopniu wpływającym na końcową decyzję o ich zamówieniu, bywa też ich cena. Kufry centralne, z racji tego, że są dość małe i prostsze w montażu, nie są znacznym wydatkiem. Porządnej jakości kufer tego typu można nabyć już za paręset złotych. Z kolei kufry boczne, które nabywa się razem z zestawem do montażu na pojeździe, obejmującym wymagane stelaże, adaptery, ale także nierzadko i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już koszt sięgający 4-5 tysięcy złotych.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]