antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Antena naziemna – prosta droga do oglądania telewizji

W przeważającej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie był nieprzydatnym urządzeniem, należy zainwestować również w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś niezwykle szeroki. W sklepach znajdują się pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie prostotą montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się również wysoką wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że należy mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy kupić. Warto wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]