Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Sprawdź, gdzie zamówić lampworki, wejdź na www.bizutik.pl

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Niegdyś były produkowane samodzielnie – surowiec rozgrzewano za pomocą zmienionej lampy naftowej, stąd też nazwa perły lampowe. Dziś również możemy wykonać je samodzielnie, lecz lepszym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do których strojów najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Obecnie w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, a to pozwala na nadanie mu wybranych form. Paski gorącego szkła okręcane są wokół pręcika, przez co każdy paciorek ma otwór w samym środku – dzięki temu lampworki bywają wykorzystane do wyrobu kolczyków czy naszyjników.

Przy których kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze wyglądały?

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych kreacji. Najlepiej komponują się z t-shirtami z nietypowymi nadrukami, barwnymi swetrami i coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą atrakcyjnie wyglądały tylko przy takich ubraniach – to tylko sprawa wyobraźni.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]