Co daje oczyszczacz powietrza?

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery dotarła już do świadomości każdego Polaka i z rzadka bywa marginalizowana. Obywatela naszego kraju są świadomi, iż czystość powietrza, które na co dzień wdychamy, bez wątpienia oddziałuje na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek póki nie będą zastosowane systemowe rozwiązania, każdy powinien sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym większa groźba pojawienia się znacznego stężenia PM2,5 i PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób układu oddychania podatni są w szczególności mieszkańcy większych aglomeracji miejskich i terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze ograniczyć szkodliwe oddziaływanie pyłów na zdrowie. I nie jest to w tym momencie nowość na rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak m.in. Airdog, LIFAair bądź Meaco, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów. Co ważne, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko mają one również inne użyteczne funkcje.

Wykrywanie CO2 i jonizacja – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, wobec tego łatwo dobierzemy urządzenie właściwe do określonej kubatury mieszkania. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, zatem bez ograniczeń można przesunąć je pomiędzy pokojami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą wywoływać rozmaite choroby lub reakcje alergiczne, jak również groźny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a przy tym gwarantuje niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy ma także czujniki alarmujące o obecności CO2. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się zwłaszcza alergikom.