Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Jeżeli szukasz realizacji z wykorzystaniem shuttersów w sypialni zajrzyj tu.

Szatersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać także w polskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co powoduje, że rewelacyjnie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, a także przesiaduje się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tej przyczyny powinno się zadbać, żeby ten pokój nie tylko efektowny, ale również wygodny. Dowolność zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co pozwala np. na pełne jego zaciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć coś w telewizji, bądź jego delikatne ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj proste czyszczenie

Swoboda regulacji dostępu światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże z jeszcze innego powodu – z ich pomocą można efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma wszak ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. W dodatku takie okiennice skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu niż w zagięciach firan, a ich pielęgnacja jest niesłychanie prosta i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się również w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]