antena SAT, antena satelitarna

Czym jest antena SAT?

Większość z nas ma w swoim domu telewizor. Mimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy czasami zobaczyć interesujący serial lub talk-show w telewizji. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą dzisiaj zakupimy bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która bardzo często określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie SAT można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u niektórych odbiorców z kablówką. Jest to rezultatem tego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wymienić można parę typów anten SAT. Zakupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny tego rodzaju odznaczają się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Na ten moment najczęściej konsumenci wybierają jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny wykonane są tak, by nie niszczały w efekcie oddziaływania zmiennych warunków pogodowych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Najwyższej jakości antena SAT będzie nam służyła długo.

Co oprócz anteny satelitarnej jest potrzebne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba także posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający oddzielne pasmo), odbiornik satelitarny i kabel antenowy.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]