Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Chcesz zamówić aparat do masażu uciskowego? Skieruj się na ten adres.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca ucisku, a także stanu zdrowia pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia stosują aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory rękaw naciska na kończynę, stymulując tak przepływ chłonki. Jest mnóstwo zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – sprzęt do masażu uciskowego do użytku domowego

Duże możliwości użycia urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby często stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, więc bez przeszkód można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. zaburzenia rytmu serca bądź stany zapalne, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]