kapsułki nespresso zamienniki

Kapsułki kompatybilne z Nespresso – aromatyczne kawy w wielu smakach

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. Dzisiaj jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy można kupić zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Trieste, Roma, Venezia i Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, pieczonego chleba czy palonego drewna. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Carmel, Vanilla oraz Chocolate.

Opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą zwykle 10 szt kawy w kapsułkach. Natomiast dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zredukować cenę napoju. W przypadku, kiedy klient ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]