Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Zobacz, gdzie zamówić toczek do jazdy konnej

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, przez sporą prędkość i wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa dostępne są 2 typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]