Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Jeśli potrzebujesz listw podłogowych, koniecznie odwiedź ten adres

Z pozoru są mało znaczącym elementem, ale ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie kabli i ochraniają najniższą część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, aby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]