Kombinezon, rękawice, buty – jaka odzież na motocykl?

Nie szukaj już więcej! Tu zaopatrzysz się w odzież na motocykl.

Od dawna wiadomo, że poruszanie się na motocyklu nie jest bezpieczną aktywnością. W czasie wypadku prowadzący motocykl nie jest zabezpieczony przez pasy i w pełni przyjmuje on na siebie siłę uderzenia. Stąd tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież opracowaną właśnie do tego rodzaju jazdy. Odzież na motor nie tylko minimalizuje możliwe obrażenia motocyklisty, ale też ochrania go przed opadami, wiatrem i promieniami słonecznymi, co zwiększa wygodę jazdy.

Najważniejsze ubranie na motor – co obowiązkowo warto mieć?

Kupując Ubranie na motocykl w pierwszej kolejności powinno się zaopatrzyć się w kask, bo zgodnie z zapisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obligatoryjne, bez względu na to czy jedziemy wolno na skuterze, czy gnamy sportowym ścigaczem po autostradzie. Jest to również główny element zabezpieczenia prowadzącego jednoślad, ochraniający głowę przed obrażeniami mogącymi mieć poważne następstwa dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do ochrony pozostałych części ciała w trakcie jazdy jest masę opcji. Pasjonat motocykli może skompletować swój strój dobierając odpowiednią kurtkę i spodnie zaprojektowane z myślą o jeździe na motocyklu albo wybrać kombinezon (dwu- ewentualnie jednoczęściowy). W sklepach motorowych w asortymencie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest niezwykle odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie świadczy o tym, że odzież motocyklowa wytworzona z tekstyliów ochrania w mniejszym stopniu – wykorzystuje się w niej tkaniny o dużej wytrzymałości na wysoką temperaturę i tarcie. Te części garderoby kierowcy posiadają stosowne wzmocnienia osłaniające kolana, barki oraz łokcie, które w czasie upadku są najbardziej wystawione na otarcia.

Camelbagi, buty oraz pozostałe dodatki

Kolejnymi kluczowymi elementami odzieży motocyklowej są rękawice i buty. Rękawice w trakcie wypadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, jako że to nimi odruchowo osłaniamy resztę ciała wyciągając je przed siebie, przez co wystawiamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. Dobrze więc zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi elementami osłaniającymi kłykcie oraz wewnętrzną powierzchnię dłoni. Odpowiednie buty na motor obok tego, że ochraniają drobne kości śródstopia, zapewniają również większą przyczepność, a przez to łatwiejsze panowanie nad masywną maszyną.

W jakie pozostałe części ubrań na motor powinno się zaopatrzyć? To niewątpliwie plecaki, kołnierze, gogle o ile używamy kask crossowy, oraz dodatkowe zbroje, ochraniacze lub slidery.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]