Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Chcesz nabyć części Citroen Kraków? Odwiedź tę stronę

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej samochody w kraju nad Wisłą są doceniane ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz w szczególności za pokaźną ilość warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C-Crosser, C4, C5, C6, Nemo, Xantia, Xsara i Saxo. Oczywiście, tak jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, zatem posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen, które kupujemy najczęściej

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. Na początku powinno się na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy i płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, potrzebują też moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Gdzie łatwo i tanio zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszystkie wymagane części można zamówić przez internet.

Kontakt z firmą:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]