Nie ryzykuj kontuzji w czasie ćwiczeń! Noś buty sportowe

Szukasz butów sportowych? Sprawdź sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Regularny jogging, ćwiczenia na siłowni czy uczestnictwo w sportach drużynowych wymagają, aby stosownie zadbać o stopy. Tych czynności nie należy przez długi okres wykonywać w zwykłych butach, skutkiem tego tak ważne jest noszenie obuwia sportowego.

Funkcja butów sportowych – nie tylko komfort podczas ćwiczeń

Gros z ludzi kojarzy buty sportowe przeważnie z komfortem chodzenia w nich oraz ciekawym wzornictwem. Nie dostrzegamy ich szczególnych cech, lecz instynktowne wiemy, iż stopy czują się w nich najlepiej. Z tej przyczyny obuwie sportowe chętnie ubieramy również w czasie pracy, w szczególności, gdy jest to zawód, w którym długo chodzi się bądź stoi – zauważamy je na nogach pracowników magazynów, pedagogów czy dentystów. Tymczasem w przypadku sportowców noszenie obuwia zaprojektowanego do uprawiania konkretnego sportu umożliwia im nie tylko uzyskanie lepszych rezultatów, ale także ograniczenie groźby możliwych kontuzji. Spody butów do tenisa są przystosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, buty dla biegaczy mają amortyzatory wstrząsów oddziałujących na śródstopie i kostkę podczas zetknięcia się z bieżnią, korki piłkarskie dają graczom przyczepność i umożliwiają momentalną zmianę pozycji zarówno na naturalnej, jak i sztucznej pokrywie boiska, analogicznie jak obuwie halowe ułatwia poruszanie się po parkiecie. Obuwie sportowe jest zatem inwestycją w lepsze rezultaty sportowe i w zdrowie.

Buty sportowe – dlaczego płacimy za nie więcej

Jeśli dla danej dyscypliny sportu opracowano dedykowane obuwie, nie warto zastępować go uniwersalnymi trampkami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak jogging w niewłaściwych butach z marketu nierzadko prowadzi do urazów. Nie powinno się też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt mają wpływ dekady poświęcone przez firmy na badanie mechaniki konkretnej dyscypliny sportu oraz odkrycie technologii produkcji takich butów. Buty, które uległy zniszczeniu albo noszące wyraźne znamiona zużycia, trzeba szybko zamienić na nowe, gdyż niewątpliwie nie spełnią one już swoich zadań, co również może spowodować urazy w trakcie treningu.

Kontakt z firmą:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]