Zabawki dla kilkumiesięcznych dzieci – kupuj je z rozwagą

Pluszaki dla najmłodszych dzieci – jak znaleźć te najlepsze?

Najmłodszym już od pierwszych godzin życia towarzyszą wszelkiego rodzaju zabawki. Naturalnie najbardziej ukochane są głównie te, do których malec może się przytulić i z którymi częstokroć mocno wiąże się emocjonalnie. O tym, jak głęboka jest więź malucha z przytulanką, stanowi fakt, że większość z nas pamięta swojego ulubionego misia bądź lalkę z dzieciństwa, a być może w dalszym ciągu je ma w ramach sentymentalnej pamiątki.

Czym muszą wyróżniać się pluszaki dla noworodków i niemowląt?

Niemowlęta i noworodki nie są w stanie bawić zabawkami. Nierzadko otrzymane z okazji narodzin dzieci lalki oraz misie przez długie tygodnie stanowią tylko element dekoracji pokoju dziecinnego. Nie znaczy to jednakże, że dziecko nie ma na co dzień z nimi kontaktu – przecież od pierwszych godzin pobudzają one jego zainteresowanie. Niemowlę usypia blisko nich i wyciąga po nie rączki w trakcie zabaw z mamą. Dlatego też, zabawki dla kilkumiesięcznych maluchów muszą wyróżniać się wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Pluszaki oraz lalki dla niemowląt nie powinny mieć sztywnych detali, zwłaszcza tych malutkich (m.in. guziczków lub oczu), które bez trudu mogłyby się odkleić i które dziecko mogłoby włożyć do ust i przełknąć. Mając na uwadze zdrowie malucha należy wybierać zabawki, które wykonane są z materiałów nieprzetworzonych oraz tych, które nie powodują alergii. Przed kupnem bezwzględnie trzeba sprawdzić, czy zabawka spełnia odpowiednie normy bezpieczeństwa (oznaczenie CE), a także czy jest dostosowana dla noworodków i niemowląt. Takie przytulanki i akcesoria dla dzieci są znakowane jako 0+.

Zabawki a sensoryka

Początkowe miesiące życia malucha są niezmiernie istotne dla jego optymalnego rozwoju. To czas, w którym dziecko kształtuje swój zmysł dotyku i słuchu, ćwiczy chwytanie i upuszczanie rozmaitych przedmiotów, jak również poznaje kolory. Aby wspierać rozwój sensoryczny najmłodszych, zabawki dla niemowląt zwykle wyróżniają się jaskrawą kolorystyką oraz posiadają wystające elementy, które są w stanie chwytać drobne ręce malucha bądź które wydają przyjemne dla ucha dźwięki (np. szelest). Ciekawe są również przytulanki, które kształtują zmysł dotyku dziecka – mogą być wyprodukowane z materiałów o rozmaitej teksturze czy też mają moduły o różnorodnym stopniu miękkości.

Noworodek przytulony do pluszowego króliczka z Galerii Bukowski
Noworodek przytulony do pluszowego króliczka z Galerii Bukowski

Zabawki dla noworodków i niemowląt w Galerii Bukowski

Wyjątkowe zabawki dla najmłodszych oferuje Galeria Bukowski, producent szytych manualnie misiów oraz innych pluszaków dla noworodków i niemowląt w dowolnym wieku. W sekcji dla najmłodszych zakupić można kilka typów indywidualnie zaprojektowanych zabawek, które na pewno polubi każdy maluch. W sklepie można zamówić m.in. wydające niezwykle subtelne brzmienia pluszowe grzechotki, puszyste w dotyku i przystosowane do rączek kilkumiesięcznych dzieci, jak również maskotki z serii The Patchwork Family i The Happy Family, które pobudzają zaciekawienie maluchów swoją niebanalną kolorystyką. Wartościowe na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można położyć niemowlę w trakcie zabawy. Mają one odstające detale stymulujące zaciekawienie najmłodszych i ozdobione są łebkami różnych zwierzątek, zatem mogą również służyć w roli przytulanek (z ang. to tzw. comfort blanket).

Niepowtarzalną serią zabawek są maskotki z kolekcji Ziggy, czyli misie przebrane za inne zwierzątka. Za ich sprawą rodzice spędzą wiele godzin na wesołej zabawie z dzieckiem, np. pokazując mu, jak zwierzak przeobraża się w kilka sekund w całkowicie inna maskotkę. Oddzielny dział w sklepie stanowią natomiast misie idealne na prezent z okazji narodzin, chrztu bądź celebrowania pierwszych urodzin malucha.

Wszystkie pluszaki i zabawki oferowane w na stronie Galerii Bukowski spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa, a zachowanie ich w czystości jest niezwykle proste – można prać je ręcznie lub w pralce. Maskotki z haftowanymi oczami są przeznaczone do zabawy już od wczesnych tygodni życia.