Rynny dachowe – co warto o nich wiedzieć?

Więcej o rynnie plastikowej na https://bit.ly/2xoc8p2.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Pośród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zręczności – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie części wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny plastikowe, metalowe albo PCV – co kupić?

W asortymencie dystrybutorów znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych surowców – głównie z metalu lub plastiku. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien trzeba zatem skonsultować z fachowcem.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08