Srebrna biżuteria z ametystami

Sprawdź, gdzie kupić biżuterię z ametystami, wejdź na https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w innych państwach, np.: Japonii i Mozambiku. Ze względu na unikatową fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. w XXI wieku, znajdujemy go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym osobiście.