W jakie motocyklowe akcesoria warto się wyposażyć?

Jeśli szukasz akcesoriów motocyklowych, skieruj się tu.

Jazda na motocyklu to radość sama w sobie. Istnieją sposoby na to, aby przemieszczanie się jednośladem zapewniało o wiele więcej frajdy, a równocześnie było zdecydowanie bardziej komfortowe oraz bezpieczne. Pomogą w tym odpowiednie akcesoria, w które każdy kierowca powinien zaopatrzyć swój motor. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest ogromny i znajdą się tu zarówno produkty, w których najistotniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które poprawią prezencję motocykla. Wymieniamy te najciekawsze i wyjątkowo użyteczne.

Akcesoria motocyklowe. Jak osłonić się przed silnym strumieniem powietrza?

Im szybciej mkniemy, tym większy i mocniejszy strumień powietrza kieruje się w stronę sylwetki motocyklisty. Łączy się to licznymi niedogodnościami. Ostry podmuch wiatru sprawia, iż szybciej czujemy zimno. Powietrze o dużej prędkości natęża też poziom hałasu otaczający kierowcę i sprawia, iż na osłonie kasku rozpryskują się owady, co dostrzegalnie obniża widoczność. Można jednakże zapobiec tym problemom montując owiewkę, która skieruje nurt powietrza w górę.

Inne przydatne akcesoria motocyklowe

Crash pady i tank pady

Podróż motocyklem niestety jest nierozerwalnie powiązana z groźbą upadku. Ostrożny oraz spokojny styl jazdy w dużym stopniu minimalizuje to ryzyko, lecz go w pełni nie usuwa. Abstrahując od zabezpieczenia samego motocyklisty, powinno się zadbać również o osłonę motocykla. Tutaj pomogą crash pady oraz tank pady, innymi słowy nieduże elementy, zakładane na różnych elementach jednośladu (m.in. na zbiorniku paliwa bądź do przedniej i tylnej osi). Pochłaniają one sporą część energii w czasie upadku, a przy tym chronią powierzchnię lakieru przed potencjalnym porysowaniem.

Przydatny uchwyt dla pasażera

Kierowcy chętnie przewożący pasażerów powinni zatroszczyć się o ich wygodę oraz bezpieczeństwo. W tym przypadku nieodzowny jest dodatkowy uchwyt dla pasażera, który zagwarantuje mu lepszą równowagę.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]