Wisiorki srebrne

Potrzebujesz srebrnych zawieszek? Odwiedź ten adres

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i cechuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć kuferki wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki paru ozdób, musimy wcześniej owinąć je delikatną ścierką lub włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.