shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Urządzając pomieszczenia, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi szafy – zastosowanie shuttersów

Główną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od zachcianek domowników. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, PCV, a także z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters instaluje się głównie na oknach, jakkolwiek równie dobrze będą wyglądać na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie spotyka się wciąż stosunkowo rzadko, ale gros z nas na pewno w kinie lub w telewizji, bowiem tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w południowych Stanach USA czy w Australii.

Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych

Prócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie wyglądają, mają one też przydatne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i da się je założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nader elegancki wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości posesji. Trzeba też uwydatnić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci czy właściciele zwierząt, które zerwać wiszące żyłki, uznają z pewnością za spory atut.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]