Zastosowanie lonży jeździeckiej

Zamów lonżę jeździecką.

Lonża jeździecka to sprzęt cyklicznie wykorzystywany w trakcie lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże jeździeckie są obecne w sklepach? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie warto je kupować?

Typy oraz rola lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, przeważnie nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w czasie lekcji jazdy i treningu umiejętności związanych z utrzymywaniem równowagi w siodle, trzymaniem wodzy, dosiadaniem, a także łapaniem strzemion. Koń prowadzony jest po zarysie koła, zaś lonża jest wykorzystywana do kontroli reakcji zwierzęcia. Narzędzie to wykorzystują również akrobaci cyrkowi oraz zawodnicy woltyżerki do doskonalenia technik i asekuracji przeprowadzanych trików. Lonża przydaje się ponadto przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się też w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takim przypadku używana jest do ćwiczenia młodych zwierząt oraz dostarczenia im stosownej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na produkty znanych marek

Duży wachlarz akcesoriów jeździeckich można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach online sprzedających profesjonalny ekwipunek w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże dla konia uznanych marek – między innymi Waldhausen, Jumptec czy Harrys Horse. Poszukujesz lonży jeździeckiej w czarnym, pomarańczowymalbo błękitnym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade oferuje ogromny asortyment akcesoriów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej kapryśnych klientów. W sklepie oferowane są lonże wykonane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wyposażone są w obrotowy karabińczyk, a delikatne tworzywo jest miłe w dotyku.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]